Informacje telefoniczne (+48 32) 724 11 339:00–17:00, Pn–Pt

Aktualności i realizacje

STADION GÓRNIKA ZABRZE - MONTAŻ SIATEK ASEKURACYJNYCH

październik 2014

To już kolejny z nowo budowanych stadionów w naszym kraju na którym firma TOTEM realizuje zlecenie. Tym razem zakres prac obejmuje montaż siatek asekuracyjnych typu S (jako zabezpieczenie dla pracowników montujących blachę i poliwęglan na konstrukcji) a także montaż siatek krawędziowych typu U. Łączna powierzchnia zabezpieczenia siatkami to kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych. Wraz z postępem prac siatki asekuracyjnie sukcesywnie są przewieszane w poszczególne sektory stadionu. Prace realizowane są na zlecenie Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

SYSTEMY ASEKURACYJNE LATCHWAYS NA LOTNISKU OKĘCIE (terminal T1)

kwiecień 2014

W miesiącu kwietniu firma TOTEM zakończyła główny montaż systemów asekuracyjnych na przebudowywanym terminalu T1 Lotniska Okęcie w Warszawie. Zakres prac obejmował montaż systemów na fasadzie budynku od strony wejść do terminalu a także montaż na dachu pokrytym w systemie KALZIP. W tym drugim przypadku wykorzystane zostały słupki systemowe CONSTANT FORCE POST firmy Latchways dedykowane do dachów tego typu i posiadające rekomendację firmy CORUS - producenta pokrycia dachowego. Całość prac była wykonywana dla firmy HOCHTIEF - generalnego wykonawcy przebudowy.

Systemy asekuracyjne na nowym Dworcu PKP w Katowicach

październik 2012

W październiku zakończył sie montaż systemów asekuracyjnych na nowym Dworcu PKP w Katowicach. Był to pierwszy etap prac na tym nowo budowanym obiekcie. Docelowo systemy asekuracyjne i punkty będą wystepowały zarówno na części Dworca PKP jak i Galerii Katowickiej. Prace wykonywane były na zlecenie firmy Strabag.

TOTEM Safety członkiem DAFA

październik 2012

Miło nam zakomunikować że nasza firma została członkiem stowarzyszenia DAFA. Stowarzyszenie zrzesza wykonawców dachów płaskich i fasad oraz firm współpracujacych z tą branżą. Jednym z naszych zadań jako firmy będzie opracowanie zasad bezpiecznego wykonywania prac na dachach.

System Latchways na Business Garden w Warszawie

wrzesień 2012

Firma TOTEM była dostawcą systemów asekuracyjnych na nowo budowanym kompleksie biurowym BUSINESS GARDEN w Warszawie.

Systemy zostały zainstalowane na dachach budynków do obsługi terenów zielonych oraz na częsci obiektów jako systemy podwieszane do mycia okien i fasad.

Siatkowe platformy robocze na Muzeum Śląskim w Katowicach

lipiec 2012

Na początku lipca 2012 roku, na zlecenie firmy BUDIMEX, zamonotwane zostały siatkowe platformy robocze w jednym z obiektów nowobudwanej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Zlecenie obejmowało: wykonanie koncepcji oraz projektu montażu siatkowych platform roboczych oraz ich montaż.

Siatkowe platformy będą służyły pracownikom Budimexu do wykonania prac instalacyjnych pod sufitem w budynku Holu Centralnego.

Złoty medal na Targach BUDMA 2012 dla siatkowych platform roboczych

grudzień 2011

Z przyjemnością możemy poinformować, że oferowane przez firmę TOTEM, a bazujące na siatkach firmy HUCK "SIATKOWE PLATFORMY ROBOCZE", zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP w ramach organizowanych w Poznaniu w styczniu 2012 roku targach BUDMA.

Siatkowe platformy robocze to wspólny projekt firm HUCK – dostawcy siatek i TOTEM – wykonawcy projektu i firmy odpowiedzialnej za montaż.

Pragniemy przypomnieć, że siatkowe platformy robocze były zainstalowne na budowach stadionów na EURO 2012 w Gdańsku i Wrocławiu.

TOTEM z certyfikatem niemieckiej organizacji BG BAU

listopad 2011

Pod koniec listopada biorąc udział w szkoleniu zorganizowanym przez niemiecką organizację BG BAU otrzymaliśmy certifikaty dotyczące bezpiecznego montażu siatek asekuracyjnych oraz siatkowych platform roboczych.

BG BAU to organizacja zrzeszająca niemieckie firmy budowlane, producentów i firmy usługowe. Prowadzi ona szkolenia w zakresie bezpiecznego wykonywania wszelkiego rodzaju prac w różnych branżach m.in. w energetyce, budownictwie, przy montażu rusztowań, kursy pierwszej pomocy.

Jako jedyna firma montująca siatki w Polsce, posiadamy tego typu certyfikat, co jeszcze bardziej podnosi naszą wiarygodność oraz podkreśla profesjonalizm i bezpieczeństwo w świadczeniu usług związanych z wynajmem oraz montażem siatek asekuracyjnych i siatkowych platform roboczych.

Pionowy system asekuracyjny Latchways na Stadionie Narodowym

listopad 2011

Jednocześnie wraz z montażem asekuracji poziomej, zainstalowane zostały systemy asekuracji pionowej, które w postaci systemu linowego znalazły zastosowanie na wszystkich drabinach znajdujących się na iglicy stadionu oraz na wieżach wyjściowych na Cate Walk.

Poziomy system asekuracyjny Latchways na Stadionie Narodowym

listopad 2011

Pod koniec listopada 2011 roku firma TOTEM Safety przeprowadziła montaż poziomego systemu asekuracyjnego Latchways na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Umowa podpisana z wykonawcą konstrukcji stalowej firmą Mostostal Zabrze Holding SA obejmowała:

  • zaprojektowanie systemu asekuracji poziomej na dachu głównym stadionu oraz w garażu membrany znajdującego sie na iglicy,
  • dostawę i montaż systemu,
  • opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz przeszkolenie pracowników administratora obiektu.

Na w/w stadionie został zainstalowany system firmy Latchways, której TOTEM jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce.

Montaż systemu asekuracyjnego Latchways na stadionie EURO 2012 we Wrocławiu.

System Latchways na Stadionie we Wrocławiu

lipiec-sierpień 2011

Na przełomie lipca i sierpnia 2011 roku firma TOTEM Safety przeprowadziła montaż systemu asekuracyjnego Latchways na stadionie EURO 2012 we Wrocławiu.

Umowa podpisana z generalnym wykonawca obiektu firmą MAX Boegl obejmowała:

  • zaprojektowanie systemu asekuracji poziomej na dachu szklanym i na dachu membranowym
  • dostawę i montaż systemu
  • opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz przeszkolenie pracowników administratora obiektu.

Na w/w stadionie został zainstalowany system firmy Latchways, której TOTEM jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce.

Montaż siatkowych platform roboczych - Stadion EURO 2012 Wrocław

Montaż siatkowych platform roboczych - Stadion EURO 2012 Wrocław

2011

Projekt, dostawa oraz montaż siatkowych platform roboczych na stadionie we Wrocławiu, dla firmy MAX BOEGL. Oferujemy profesjonalny, zgodny z obowiązującymi przepisami, proces projektowania i montażu platform roboczych wykorzystując siatki asekuracyjne firmy HUCK.

Montaż siatek asekuracyjnych - Stadion EURO 2012 Wrocław

Montaż platform roboczych - Stadion PGE Arena Gdańsk

2011

Projekt, dostawa oraz częściowy montaż platform roboczych na budowę stadionu dla firmy ALPINE BAU. Oferujemy profesjonalny, zgodny z obowiązującymi przepisami, proces projektowania i montażu platform roboczych.

Montaż platform roboczych - Stadion PGE Arena Gdańsk

Montaż siatek asekuracyjnych - Stadion EURO 2012 Wrocław

2011

Jesteśmy dostawcą siatek krawędziowych dla zabezpieczenia pracowników pracujących na dachu na budowie stadionu EURO 2012 we Wrocławiu. Zlecenie wykonywane jest dla firmy Max Boegle.